БУДИНОК ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ м.Кременчука

joomla templates

Методисти

Основним напрямком діяльності  методистів Кременчуцького міського Будинку дитячої та юнацької творчості можна визначити надання можливості талановитим та думаючим педагогам закладу працювати на високому професійному рівні, створення умов для самовдосконалення та самоосвіти, спонукання до популяризації власних педагогічних надбань.

Найпростіший шлях до кожного педагогічного працівника позашкільного навчального закладу – школа педагогічної майстерності. При розробці програми діяльності цієї школи враховується інтерес і досвід роботи, конкретні умови діяльності педагогів закладу.

Школу педагогічної майстерності створено у 2007 році, і з того часу її заняття викликають все більший інтерес у педагогів нашого закладу.

На заняттях ШПМ   розглядаються такі теми: «Формула успіху керівника т/о, або подолання «підводних рифів» в роботі педагога-позашкільника», «Презентація результатів діяльності т/о позашкільного закладу»,  «Практикум з розв’язання педагогічних ситуацій», «101 цікава ідея для продуктивного навчання»,  «Гра як метод навчання», «Про навчальні програми та паперів кілограми. Або. Як правильно підготувати та оформити навчальну програму», «Формування педагогічної культури батьків», «Мистецтво публічного виступу – складова педагогічної майстерності. Хочу виступати легко та яскраво».

Заняття ШПМ проходять цікаво та змістовно, з використанням різноманітних методичних прийомів: ділова гра, тренінг, тестування, тренувально-імітаційні вправи, конкурс «Найактивніший слухач ШПМ», заохочення, театралізація тощо.

Для обговорення ускладнень у роботі педагога-позашкільника у нашому закладі організовано роботу психолого-педагогічного семінару для членів педагогічного колективу. На ньому обговорюються такі теми: «Виклики нового часу, або як навчати та навчатися по новому», «Формування творчої особистості у дитячому колективі», «Сучасні тенденції формування змісту позашкільної освіти, проблеми підвищення її якості», «Створення виховного простору за духовними орієнтирами», «Зміст народної педагогіки та її значущість  в умовах сучасного суспільства». Засідання проходять цікаво, з використанням сучасних методів та прийомів, технічних засобів інформування.

Методисти БДЮТ постійно готують методичні рекомендації для керівників т/о, порадники та пам’ятки, підбірки літератури, матеріали для бесід з вихованцями, формують тематичні полички,  відвідують відкриті заняття у т/о, аналізують діяльність педагогів, надають допомогу у плануванні роботи, знайомлять з новітніми технологіями навчання і виховання, проводять моніторингові дослідження з питань організації навчально-виховного процесу у закладі, проводять каталогізацію періодичних видань.

Одним з напрямків роботи методистів є надання допомоги керівникам т/о, які виявили бажання взяти участь у регіональних та всеукраїнських професійних конкурсах. У конкурсі на кращий методичний посібник і методисти і їх підопічні демонструють високу результативність, кожного року педагоги нашого закладу займають призові місця на конкурсі ««Мозаїка творчої майстерності». Дуже кропітка та об’ємна робота проводиться під час підготовки педагогів до участі у Всеукраїнському конкурсі «Джерело творчості».

Методисти закладу беруть активну участь у засіданнях ОМО педагогів-позашкільників. Матвієць Т.В. є його головою і постійно виступає перед колегами-позашкільниками області.

Підвищити рівень професійної компетентності неможливо без системної самоосвіти. Завдання методичної служби нашого позашкільного закладу – спрямувати самоосвіту педагога таким чином, щоб здобуті знання допомагали підвищити якість навчально-виховного процесу.

Основну функцію методичної служби у підвищенні кваліфікації педпрацівників можна визначити так: «Ми не можемо зробити всіх геніями, але можемо озброїти багатьох методами розв’язання складних задач».

 

Методист вищої категорії  Матвієць Тетяна Вікторівна

Методист першої категорії  Бражененко Віта Анатоліївна