БУДИНОК ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ м.Кременчука

joomla templates

Будинок дитячої та юнацької творчості

Будинок дитячої та юнацької творчості – це комунальний заклад позашкільної освіти, підпорядкований управлінню у справах сім’ї, дітей та молоді виконавчого комітету Кременчуцької міської ради, засновником і власником якого є територіальна громада міста, в особі Кременчуцької міської ради. Історія закладу сягає часів створення перших дитячих організацій міста. У жовтні 1922 року було створено перший клуб для дітей та підлітків за інтересами, який пізніше отримав назву Будинок піонерів та школярів.

Тут діти мали змогу займатися у різноманітних гуртках, брати участь у роботі міського піонерського штабу, в організації та проведенні виховних заходів, привітань, піонерських зльотів, фестивалів, конкурсів, виставок. У 1993 році, згідно з розпорядженням голови міської ради народних депутатів, заклад було перейменовано на Будинок дитячої та юнацької творчості.

Колектив БДЮТ сьогодні – це 47 працівників, з них 32 – педагогічні, і 983 вихованці, які займаються у 82 групах 23 творчих об’єднань естетичного спрямування: образотворчих, декоративно-прикладних, художньо-самодіяльних, гуманітарних. Пріоритетним напрямком діяльності закладу є формування гармонійно-розвиненої особистості з високим національним, культурним потенціалом, розвиненим почуттям прекрасного, усталеними естетичними смаками. (5)Навчальний процес здійснюється в рамках державних освітянських нормативно-правових концепцій та трьох власних програм: «Створи своє майбутнє», «Плекаємо разом таланти», «У світі радості й краси».

Основним завданням програми «Створи своє майбутнє» є допрофесійна підготовка вихованців, шляхом надання їм практичних навичок. В рамках цієї програми проводиться:

-    виконання навчальних програм творчих об’єднань;
-    засідання клубів «Дорогами майстрів» і «Нові імена»;
-    творчі звіти колективів;
-    концертна діяльність;
-    виставки робіт прикладного мистецтва;
-    майстер класи;
-   розробка методичних посібників, постійно діючий психолого-педагогічний семінар та заняття школи педагогічної майстерності.

Програма «Плекаємо разом таланти» ставить за мету виявлення та підтримку обдарованих дітей та підлітків, розвиток творчих здібностей вихованців. (9)У рамках реалізації цієї програми найбільш масштабним та значущим заходом є Фестиваль мистецтв для дітей та підлітків «Кременчуцьке розмаїття», проведення якого започатковане закладом 10 років тому.

Фестиваль знайомить жителів Кременчука з юними вокалістами, танцюристами, інструменталістами, художниками, акторами, майстрами прикладної творчості. З кожним роком зростає не лише кількість бажаючих взяти участь у фестивалі, а й їх виконавська майстерність. Вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості є постійними учасниками, лауреатами і, навіть, володарями Гран-прі фестивалю. Крім того, гуртківці є постійними учасниками конкурсів і фестивалів різного рівня. Вже традиційною стала участь вихованців БДЮТ у:

-    міському конкурсі до Дня Святого Валентина «Країна кохання»;
-    Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості «Податки очима дітей»;
-    Всеукраїнському конкурсі дитячих малюнків «Я хочу жити в якісному світі»;
-    Міжнародному дитячому фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва «Зелен світ»;
-    Відкритий конкурс-фестиваль народної творчості «Гран-прі Карпат».

Програма «У світі радості й краси» - це організація змістовного дозвілля дітей та підлітків, формування кращих моральних якостей засобами виховних заходів. У рамках реалізації цієї програми проводяться:

-    традиційні державні, міські та календарні свята для дітей та підлітків;
-    засідання клубів «Казковий дивосвіт» і «Світ навколо тебе»;
-    пізнавально-розважальні програми з правил дорожнього руху, пожежної безпеки,  «Подорож до країни Дитячих прав».
Вже більше 20 років щоліта на базі Будинку дитячої та юнацької творчості діє профільний табір «Салют», який  охоплює 75 дітей та підлітків. У таборі працюють тимчасові творчі об'єднання, проводяться цікаві масові заходи, організоване раціональне харчування.

Педагогічний колектив БДЮТ постійно працює над удосконаленням роботи закладу, його популяризацією, збереженням контингенту та залученням нових вихованців. З цією метою використовуються різні о форми організації навчально-виховного процесу – заняття, клубна робота, індивідуальні  заняття, репетиції, конкурси, екскурсії, виставки, концерти, а в роботу творчих об’єднань постійно впроваджуються нові техніки виконання декоративно-прикладних виробів. Аплікація з тасьми, мережива, монохромні вишивки хрестом, розпис скла, мозаїка з паперу, нетканий гобелен, квілінг, торцювання, валяння з вовни та інші. Це сприяє підвищенню рівня виставкових та конкурсних робіт, зростанню зацікавленості вихованців заняттями у творчих об’єднаннях.

Для створення позитивного іміджу Будинку дитячої та юнацької творчості вихованці творчого об’єднання «Клуб юних кореспондентів»  співпрацюють з журналістами періодичних видань міста. Також інформація про заходи та досягнення закладу надається на радіо, розміщується на сайті міської ради.

Будинок дитячої та юнацької творчості – дружна сім’я працівників і вихованців, у якій кожен має змогу обрати собі справу до душі, знайти нових друзів, провести вільний від навчання час цікаво, весело та з користю.